bool(false) Forum Kuralları

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Forum Kuralları

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Forum Kuralları Empty Forum Kuralları Bir Ptsi Eyl. 27, 2010 8:56 pm

Blue

Blue
Admin
Admin


Forum Kuralları Orderi10

Forumun genel kuralları
______________________________________________________________________


Bu kurallara saygı gösterilmez ise , forumdan engellenme veya hesabınızın silinme riski vardır ve (Yöneticiler) DestekTURK'ün kurallarına uymayan tüm mesajları silme, ve yerlerini değiştirme hakları vardir. Etkililik veya eğlence sorunlarında bu kurallara göz atın.

Genel

  ► Foruma üye olan tüm kullanıcılar bu kuralları biliyor ve kabul etmiş sayılır.

  ► Forum Yönetimi bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

  ► Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir.

  ► DestekTURK forum takımında görevli olan staff üyeleri haricinde, bir üyenin forumda bir adet hesap açma hakkı vardır ; birden fazla hesabı olan kişilerin, hesapları kapatılır. Aynı IP adresinden bağlanan kullanıcılar Özel Mesaj ile herhangi bir staff ile iletişim kurmalıdırlar. Ayrıca forum içerisinde hesap paylaşımı yapmak yasaktır.


Yetkiler:


 • Yöneticilerden ve moderatörlerden forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya cevap vermeleri beklenmemelidir. Forum yetkililerinin görevi forum düzenini sağlamaktır.
 • Forumdaki en yetkili kişiler Forum Yöneticileridir (Blue); forum yöneticileri forumun düzenlenmesi ve yönetilmesi konusunda yardım etmesi için moderatör atayabilir ve gerekli görürse bunlari değiştirir. Forum yöneticileri; uygun gördüğü zaman sizinle iletişime geçebilir.
 • Moderatörlerin görevi, yetkili oldukları bölümlerde forum kurallarının ihlal edilmesini engellemektir. Moderatörler sadece forum içinde yetkilidir. Forumun tamamında yetkili olan moderatörlere Genel Moderatör denir.

Kurallar 1. Forum içerisindeki kullandiginiz kelimelere ve uslubunuza dikkat etmeniz gereklidir. Karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin toplum ahlakına aykırı davranışlar uzun süreli forumdan uzaklaştırılmaya sebep olur.
 2. Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar silinir. Büyük harflerle konu baslıkları açmak yasaktır.
 3. Kilitlenen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için bir kullanıcı; başlığı kilitleyen staff'dan izin alınması gerekir, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılır, açılan yeni başlıklar silinir ya da kilitlenir.
 4. Aynı konu hakkında birden fazla başlık açılamaz. Bir konu hakkında aynı bölüme birden fazla başlık açıldıysa sonradan açılanlar kilitlenir. Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması kesinlikle yasaktır ve aynı başlığı birden fazla bölüme açanlar derhal forumdan engellenecektir.
 5. Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır. Bu kurala uymayan kullanıcılar uyarılır, mesajlar silinir, kilitlenir ya da taşınır.
 6. Forumda, dini ve siyasi içerikli tartışmalar yapılamaz. Bu tür mesajlar silinir, gerekli görülürse başlık kilitlenebilir. Bu mesajları yazanlar forumdan uzaklaştırılır. Bu madde sadece yazı metinlerini değil; resim, link avatar ve bunun gibi içerigi de kapsamaktadır.
 7. Üzerinden üç saat geçmeden arka arkaya iki ya da daha fazla mesaj yazmak, aynı konu içerisinde sürekli aynı mesajı yazmak, görüntülenen sayfadaki tüm konularda en son mesaj yazarı olmak, birden fazla başlığa sürekli aynı mesajı yazmak, eski baslıkları yeniden gündeme getirmek, forum kurallarına aykırıdır ve cezaya tabidir.
 8. Legal (yasal) olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen ve yasaklanan her türlü içerik Her Yetkinforum forumunlarında oldugu gibi bu forumda yasaktır.
 9. Hakaret, yasadışı eylem, cinsellik ve özel hayata karşı tehditte bulunan mesajlar yazmanız yasaktır. Bu madde sadece yazı değil; nick(rumuz), resim, link, avatar ve bunun gibi içerikleride kapsamaktdır. Bu tarz mesajlar yazanlar forumdan süresiz uzaklaştırılır..
 10. Konularınız, çözüldüğü zaman Forum Kuralları Rasolu10 iconu ile değiştiriniz.
 11. Forum reklam amaçla kullanılamaz, reklam amaçlı mesajlar silinir. Her türlü kişisel yada ticari sitelere ve forumlara link vermek yasaktır. Söz konusu mesajlar silinir veya editlenir. Bu mesajları yazanlar derhal forumdan uzaklaştırılır.
 12. Tek kelimelik cevaplar içeren, sadece alıntı ve/veya ifade (smiley) kullanılarak oluşturulan ya da " +1", "???" ':-)' gibi anlamsız içerikli mesaj yazmak yasaktır. Bu tarz mesajlar, mesaj sayısını artırma amaçlı yazılmış (SPAM) olarak nitelendirilir, Forum Kurallarına aykırıdır ve cezaya tabidir.
 13. Staff alimlari için yetkilileri rahatsiz etmeyin. Staff bu tür sorulariniza cevap vermeyecektir.
 14. Konu başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız. Bu tür konular silinir veya düzenlenir. Uyarılara rağmen bu tür konu açan üyelere ceza verilir.
 15. Yardımlaşmalardan herkesin faydanlanması için; Yetkililerden özel mesaj ile yardım istemeyin.
 16. Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve SMS lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.
 17. Kalın, BÜYÜK ve/veya renkli yazmayın : bu sadece moderasyon için kullanılıyor.(Bunu Sadece Genel Yetkililer Kullanabilir.)
 18. Özel mesaj yoluyla hiçbir üyeyi rahatsız edecek/reklam mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve forum'dan erişiminiz engellenebilir.


Cezalardan uzak durmak için, kurallara saygı gösteriniz[/center]Destek Turk
Forum Kuralları 59217799

1)Onlinesin
2)DestekTurk'tesin
3)İmzamda sın
5)Bunu
okuyorsun
6)Numara 4. eksik oldugunu farketmedin
7)Kontrol
ediyorsun
8)Fark ediosun gülümsüyorsun
9)Sonra Devamını Okuyorsun
(daha dikkatlisin)
11)Hehe 10'nun eksik olduğunu buldum diyorsun
13)Artık
kanmam diyorsun
12)Fakat 12 ile 13'ün yer değiştiriğini bilmiyorsun


http://destekturk.forumdizini.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz